Австралиска пливачка се откажа од Олимпијадата поради „перверзни мажи“


Двократната освојувачка на олимписко сребро, австралиската пливачка Медлин Гроувс реши да не настапува на Олимпијадата поради „перверзните мажи“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Таа брзо разјасни што се случило. „Она кога кучето ве каснува и ве праќа на Ургентно половина час пред црвениот тепих“, напишала таа на Инстаграм. „Која икона ...
| | веќе видена | слични

Тенисерот бил пречекан со труби и огномет, а прославата продолжила и следната вечер кога, според Телеграф , на забавата пеела и Светлана Ражнатовиќ - Цеца. ...
| | веќе видена | слични

Познатиот хрватски кувар Дејвид Скоко неодамна објави на социјалните мрежи видео во кое неговиот син Антун го учи славниот британскиот готвач Гордон Рамзи ...
| | веќе видена | слични

Девојките од групата „Ураган“ го преплавија Инстаграм со своите голишави фотографии од Занзибар каде што полнат батерии пред претстојните концерти.Сања ...
| | веќе видена | слични

Светски познатата латино дива не е единствената во нејзиното семејство која има многу успешна кариера. Иако за приватниот живот на латино дивата Џенифер Лопез ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралиска пливачка се откажа од Олимпијадата поради „перверзни мажи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: