Македонија и Албанија потпишаа Договор за заеднички гранични и царински контроли


Претседателот на Владата на Македонија, Зоран Заев денеска во Тирана учествуваше на Самитот на земјите од Западен Балкан чиј домаќин беше премиерот на ...
| | веќе видена | слични

Српските државјани кои од денеска низ Македонија транзитираат кон Грција од Граничниот премин Табановце добиваат Мсмарт картички за бесплатни патарини. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бесплатно да трнзитираат од денеска ќе можат сите српските државјани кои во Македонија влегуваат преку граничниот премин Табановце со цел да транзитираат кон ...
| | веќе видена | слични

-Овие МСмарт картици се исклучиво за српски државјани со српски таблици кои влегуваат на територија на нашата држава и исклучиво транзитираат низ нашата држава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ретко кој медиум во Србија од утрово ја нема пренесено веста за денешното укинување на патарината за српските граѓани кои патуваат низ Македонија, јави ...
| | веќе видена | слични

Од утре без полициски час и ограничениот број гости на прослави, слободно и на концерти и забави - владата даде зелено светло за олабавување на рестриктивните ...
| | веќе видена | слични

Српските државјани кои одат на летување во Грција од денеска ќе може бесплатно да транизираат низ дражавата. „М смарт“ картичките ги чекаа во кабината на ...
| | веќе видена | слични

Патниците од Србија кои влегуваат на Табановце,  добиваат М-Смарт картичка со која бесплатно ќе ги поминуваат патарините се до граничниот премин „Богородица“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија и Албанија потпишаа Договор за заеднички гранични и царински контроли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: