Битиќи: Првпат по 20 години имаме ребаланс во кој се зголемени капиталните инвестиции

2 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва во емисијата „Вин-вин” на телевизија Телма ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„За прв пат Македонија има Влада која што има среднорочен план, кога зборуваме за управување со јавните финансии. Не проектираме година за година туку пред ...
| | веќе видена | слични

„После најмалку 20 години во земјава се прави ребаланс на Буџет, со кој што наспроти намалување на капиталните инвестиции, ние имаме зголемување за повеќе од ...
| | веќе видена | слични

„Треба да дадеме една јасна порака на граѓаните. Дискурс од тоа што е малку незначително. Еднаш зсекога треба да сфатиме дека треба да се однесуваме правени и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тоа што се случува позади сцената во преговорите со Бугарија не кореспондира со изјавите на власта и затоа бараме јавно и пред јавноста да се објави за што се ...
| | веќе видена | слични

Со свое соопштение за медиумите и јавноста денеска се јави новиот политички субјект Демократски фронт – Пркос кој според неофицијалните информации е основан од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ја предводи ...
сите 112 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Првпат по 20 години имаме ребаланс во кој се зголемени капиталните инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: