Битиќи: Првпат по 20 години имаме ребаланс во кој се зголемени капиталните инвестиции


Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи вечерва во емисијата „Вин-вин” на телевизија Телма ...
| | веќе видена | слични

Масовна операција на прибирање податоци и координација меѓу институциите спроведува Министерството за правда, а крајниот резултат ќе биде преточен во законско ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Кабинетот на Битиќи, вицепремиерот посредуваше во воспоставувањето на Македонско-швајцарска стопанска комора, со која ќе се придонесе за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи, кој е во неколкудневна посета во Цирих, оствари ...
| | веќе видена | слични

Нови 35 милиони евра финансиска инекција вбризгува Владата во општините со парите од нереализираниот проект за карго аеродром кај Штип. Ова доаѓа во момент ...
| | веќе видена | слични

„Долгоите на општините во моментов изнесуваат 60 милиони евра. Нивните трошења веќе законски се контролирани уште при интеграцијата на Владата. Ние исплативме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деновиве премиерот Заев најави дека се обезбедени 50 милиони евра за исплата на долговите на општините кои тонат во долгови. Да беше прв и единствен пат и да ...
| | веќе видена | слични

„Деновиве премиерот Зоран Заев најави дека се обезбедени 50 милиони евра за исплата на општините кои тонат во долгови. Ќе беше тоа одлична вест доколку ваква ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 228 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Првпат по 20 години имаме ребаланс во кој се зголемени капиталните инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: