„Македонскиот идентитет, јазик, историја и македонските национални малцинства се црвената линија“


Ние како политичка партија инсистираме македонскиот јазик, македонскиот идентитет, посебноста на македонската историја, заштитата на македонските национални ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По прес конференцијата на пратеникот Миле Лефков, беше прашан од медиумите кој е коментарот за денешните преговори на Заев со официјална Софија. „Се потврди ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со протестите пред МНР. Петти ден по ред како се случуваат блокадите, поради како што информираат од партијата, спречување на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ петти ден протестира со барање власта да објави што се преговара со официјална Софија. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов и СДСМ продолжуваат слепо да го следат Зоран Заев во распродавањето на националните интереси. Очигледно се подготвени да ги проголтаат ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов и СДСМ продолжуваат слепо да го следат Зоран Заев во распродавањето на националните интереси, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако портпаролот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очигледно се подготвени да ги проголтаат продавањето на македонскиот идентитет, историја и јазик кој што уште пред половина година го најави Зоран Заев во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од петте хеликоптери замина на извидување во реонот на општина Пехчево, изјави утрово за МИА Стојанче Ангелов, директорот на Центарот за управување со ...
сите 395 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 338 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 582 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 341 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонскиот идентитет, јазик, историја и македонските национални малцинства се црвената линија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: