Повеќе од деценија сме во чекалната на ЕУ, но процесите дефинитивно созреваат


Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение бара Владата да објави каков предлог дал вчера примиерот Зоран Заев во Бугарија. „Јавноста има право да знае каков предлог ...
| | веќе видена | слични

Под наслов „Компромисот на Заев: Говориме на ист јазик, но меѓународно признат како два различни“, весникот „24 часа“ повикувајќи се на владини извори открива ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Заев повторно на маса вчера става отворање на Уставот и ветува работи за кои нема согласност, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Воедно, додаваат од таму, беше соопштено ...
| | веќе видена | слични

Обидот на македонскиот премиер да влијае врз бугарските политичари беше осуден на неуспех.Многу желби и надежи за продолжување на дијалогот и решавање на ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да го исполни потребните услови, изјави денеска лидерот на бугарската ...
| | веќе видена | слични

Огромен процент од бугарските граѓани не се согласуваат Софија да прави отстапки во спорот со Македонија, покажуваат резултатите од телефонска анкета на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 367 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од деценија сме во чекалната на ЕУ, но процесите дефинитивно созреваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: