Маж истепал дете пред болница во Ѓорче Петров

Евидентирани 192 сообраќајни прекршоци во Скопје Министерството за внатрешни работи во текот на завчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во ...
| | веќе видена | слични

Семејствата ја губат својата основна функција. Спокојот и мирот за многу жени, деца, стари родители, но и за мажите во последниве две години, а особено ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

На 15.06.2021 во 02.40 часот во Полициската станица Центар, 53-годишен маж од Скопје пријавил дека на 14.06.2021 околу 23.30 часот во Градскиот парк машко лице ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Валандово и А.Б.(43) од валандовското село Балинци, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Поднесени се кривични пријави за забава која лани се одржала во Валандовско, и покрај забраната. Струмичката полиција поднесе кривична пријава против правно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж истепал дете пред болница во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: