СЗО АЛАРМИРА: Индиската мутација ќе се прошири низ цела Европа – може да зарази дури и луѓе со јак имунитет

Светската здравствена организација предвидува ширење на индиската мутација на коронавирусот низ Европа, изјави шефот на регионалната канцеларија на СЗО за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на смртни случаи од коронавирус во светот надмина четири милиони, јавува Ројтерс кој во својот извештај наведува дека многу земји имаат потешкотии за ...
| | веќе видена | слични

Тој процент е исклучително висок. Самоубиствата паднаа за 36 проценти од 2000 до 2019 година. Сепак, пандемијата зголеми многу од ризичните фактори за нив, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии

Директорот на Светската здравствена организација за Африка д-р Махидисо Моети предупредува дека бројот на случаи на инфекција на целиот континент расте 22 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Африка е особено ранлива во пандемијата со ковид-19. На континентот живеат 1,3 милијарди луѓе, што е 18% од светската популација, но Африка прими само 2% од ...
| | веќе видена | слични

Смртноста од коронавирусот во светот не треба да се потценува. Паѓа бројот на заразени, но не и на смртни случаи од коронавирусот во светот. Генералниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 184 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО АЛАРМИРА: Индиската мутација ќе се прошири низ цела Европа – може да зарази дури и луѓе со јак имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: