Стоилковиќ: Власта да дојде во Собранието и да каже за што преговара


Тоа што се случува позади сцената во преговорите со Бугарија не кореспондира со изјавите на власта и затоа бараме јавно и пред јавноста да се објави за што се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По прес конференцијата на пратеникот Миле Лефков, беше прашан од медиумите кој е коментарот за денешните преговори на Заев со официјална Софија. „Се потврди ...
| | веќе видена | слични
6 копии
12 копии
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со протестите пред МНР. Петти ден по ред како се случуваат блокадите, поради како што информираат од партијата, спречување на ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ петти ден протестира со барање власта да објави што се преговара со официјална Софија. Претседателот на партијата, Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов и СДСМ продолжуваат слепо да го следат Зоран Заев во распродавањето на националните интереси. Очигледно се подготвени да ги проголтаат ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов и СДСМ продолжуваат слепо да го следат Зоран Заев во распродавањето на националните интереси, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ, откако портпаролот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 212 | | | веќе видена

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави ...
сите 370 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 467 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска жестоко го нападна министерот за правда Бојан Маричиќ. Таа вели дека тој не ја зборувал висината или порано, кога зборувал за ...
сите 175 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 251 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 93 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје, в о последните 24 часа се направени 5.315 тестирања, а ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковиќ: Власта да дојде во Собранието и да каже за што преговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: