УЕФА ја прифати жалбата на Русија, Украина ќе мора да го отстрани спорниот слоган на дресот


Патриотската фраза ќе мора да биде отстранета на дресовите на Украина, откако од куќата на европскиот фудбал ја прифатија жалбата на Русија пред самиот старт ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинската фудбалска федерација во петокот објави дека контроверзната парола „Слава на хероите“ е официјален слоган на фудбалската федерација, иако УЕФА ...
| | веќе видена | слични

Омразата на Украинците кон Русите и обратно е голема во последните години, а најнов доказ за тоа е информацијата дека во фан-зоната во украинскиот град Лвов за ...
| | веќе видена | слични

Унијата на европски фудбалски асоцијации (УЕФА) ѝ нареди на украинската фудбалска репрезентација да го отстрани натписот „Слава на хероите“ од дресовите на ...
| | веќе видена | слични

Одлучено е да се отстрани натписот од дресовите, но и да се зачуваат границите на Крим на дресот. „По детална анализа, натписот„ Слава на нашите херои “, кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

УЕФА ја прифати жалбата која ја испрати Русија поради дресот на репрезентацијата на Украина. Одлучено да се отстрани мапата на Крим од дресо, како и натписот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА ја прифати жалбата на Русија, Украина ќе мора да го отстрани спорниот слоган на дресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: