НЕНАДЕЈНА СРЕДБА: Заев ќе оди во Париз на вечера со Макрон


Обидот на македонскиот премиер да влијае врз бугарските политичари беше осуден на неуспех.Многу желби и надежи за продолжување на дијалогот и решавање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Република Северна Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да го исполни потребните услови, изјави денеска лидерот на бугарската ...
| | веќе видена | слични

Огромен процент од бугарските граѓани не се согласуваат Софија да прави отстапки во спорот со Македонија, покажуваат резултатите од телефонска анкета на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонската делегација, предводена од премиерот Зоран Заев, а во која беа и вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и шефот на дипломатијата Бујар ...
| | веќе видена | слични

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Ана Антевска Премиерот Зоран Заев и техничкиот премиер на Бугарија Стефан Јанев договорија да продолжат разговорите на политичко ...
| | веќе видена | слични

Многу желби и надежи за продолжување на дијалогот и решавање на проблемите - ова е единственото што го доби премиерот на Северна Македонија Зоран Заев за време ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕНАДЕЈНА СРЕДБА: Заев ќе оди во Париз на вечера со Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: