Затворска казна за Французинот што му удри шлаканица на Макрон


20 копии

Лицето кое му удри шамар на претседателот на Франција, Емануел Макрон, немало криминално досие, а дотичниот човек е љубител на средновековното мечување, ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон не е единствениот политичар во светот кој бил физички нападнат во јавноста. Момчето кое му „залепи“ шлаканица вчера го ...
| | веќе видена | слични

Таа шлаканица, „целосно неприфатлива“, „е намерно насилство“, рече портпаролот на Министерството. Тарел е обвинет за напад на јавен службеник, за што може да ...
| | веќе видена | слични

Дамијен Тарел, вљубеник во средновековни боречки вештини, кој му удрил шлаканица на францускиот претседател Еманеул Макрон, признал дека го удрил Макрон а ...
| | веќе видена | слични

Невработениот 28-годишник во текот на испрашувањето рекол дека бил близок со противвладините "жолти елеци" - движење кое го потресе претседателството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворска казна за Французинот што му удри шлаканица на Макрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: