На средбата на Бајден со лидерите на ЕУ ќе се разговара и за Западен Балкан


6 копии
2 копии

Европската комисија и Форумот за инвестиции на Западен Балкан (КИФ ЗБ 6) покренаа заедничка деловна платформа „ЗБ6-ЕУ“, што обединува бизнисмени од регионот и ...
| | веќе видена | слични

На самитот во Брисел, Европската унија и Соединетите држави се согласија да ја интензивираат соработката за голем број глобални прашања, вклучително, како што ...
| | веќе видена | слични

Економскиот Форум од Делфи, во соработка со Грчка Бизнис Асоцијација од Северна Македонија, во среда, на 23 јуни 2021 година, во хотелот Александар Палас во ...
| | веќе видена | слични

Не е ново тоа на завршните декларации од балканските самити да се зборува за „европската перспектива“ на земјите од регионот. Истата формулација се пренесува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерите од Западен Балкан, еврокомесарот Оливер Вархеи и претставниците на регионалните организации се собраа во Тирана, за да направат преглед на ...
| | веќе видена | слични

Претставникот на САД за Балканот Метју Палмер изјави денеска дека доследна американска визија за Западен Балкан е онаа која овој регион го гледа посветен на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На средбата на Бајден со лидерите на ЕУ ќе се разговара и за Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: