Ако Милошевиќ го прифатеше Рамбује, НАТО немаше да реагира, вели Кларк


НАТО бомбардирањето на Југославија можело да се спречи. Ако некогашното југословенско раководство го прифатеше договорот од Рамбуе веројатно нема да дојде до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет, денеска изјави дека неговата земја смета оти Косово има обврска да формира Заедница на српски општини и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ во денешното обраќање до јавноста говореше за деталите од вчерашните разговори со посредство на ЕУ во Брисел со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека приштинската делегација не сака да ги исполни договорите кои ги потпишале Албанците и не сака да разговара за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти го продолжија дијалогот помеѓу Белград и Приштина по речиси едногодишна пауза, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, го оцени како неуспех учеството на косовскиот премиер Албин Курти на разговорите со ...
| | веќе видена | слични

Првата средба помеѓу српскиот претседател Вучик и косовскиот премиер Курти за нормализација на односите Белград Приштина заврши само со договор да продолжи ...
| | веќе видена | слични

Koсовските претставници во Брисел побарале одговор кога Србија ќе го признае Косово. Повтори дека никогаш нема да го признаат Косово. Српскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

На средбата меѓу Вучиќ и Курти присуствуваат и министерот за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел и специјалниот претставник на ЕУ за дијалог Белград-Приштина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако Милошевиќ го прифатеше Рамбује, НАТО немаше да реагира, вели Кларк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: