Школската година мина, незадоволството експлодира


Оваа година беше голем предизвик за сите кои беа инволвирани во наставниот процес. Но, за учениците од текстилно-кожарската струка, квалификација- техничар за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование и наука на Македонија, Мила Царовски и вицепремиерот на Владата на Србија и министер за образование, наука и технолошки развој, ...
| | веќе видена | слични

Крива Паланка, 15 јуни 2021 (МИА) – Идните средношколци од Крива Паланка, кои во текот на вчерашниот ден и денеска се пријавиле на првиот уписен рок во ...
| | веќе видена | слични

Во тек на запишувањето на идните средношколци во средните училишта низ државата, екипата на Утрински брифинг го посети средното медицинско училиште „Д-р Панче ...
| | веќе видена | слични

Средните училишта со инклузија ќе запишуваат ученици со попреченост од оваа учебна година. За прв пат ова е овозможено со новите законски измени за средно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Школската година мина, незадоволството експлодира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: