Исечен еден од најубавите дрвореди во Скопје, граѓаните револтирани


Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ во вечерашното гостување на тема на денот на Сител телевизија за сечењето на дрворедот на улицата „Орце ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ попладнево изјави дека со добиеното мислење од Министерството за транспорт и врски излегува дека тврдењата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дрворедот на „Орце Николов“ има 178 дрва. Исечени беа поради оштетувања, бидејќи ние имаме решенија, од 2019 и 2020 година. Отстранети се 8, треба да се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, објасни зошто дрвјата на ул. Орце Николов биле исечени. Според него, за конкретните стебла веќе постоеле решенија за ...
| | веќе видена | слични

 За ова вели дека во изминативе две години имало и барања од дел од граѓаните кои живеат на оваа улица, но и решенија од градот дека овие дрва требало да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје ја објави документацијата со која се одобрува сечење на 16 дрвја на улицата Орце Николов, на тој начин демантирајќи ги обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ги демантираме дезинформациите од самата прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, кога се посочува „решението со кое се одобрува сечење на 10 дрва како и кроење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 14 јуни 2021 Ги демантираме дезинформациите од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека „Град Скопје и Општина Центар имале решение за сечење на 3 дрва, а исекоа 10“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исечен еден од најубавите дрвореди во Скопје, граѓаните револтирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: