Шпаркасе Банка го започнува третиот циклус од програмата „Чекор по чекор“ за поддршка на старт-ап бизниси


Шпаркасе Банка Македонија го објави почетокот на третиот циклус од програмата „ Чекор по чекор “, наменета за поддршка на старт-ап бизнисите во Република ...
| | веќе видена | слични

Покрај сите предизвици пред кои се најдовме во тешката пандемиска година, Македонија успеа да се вброи на листата на земјите во светот каде што успешно се ...
| | веќе видена | слични

Беа формирани три младински клубови во градовите Штип, Охрид и Гостивар, каде членуваа средношколци од стручни училишта кои беа менторирани и подучувани за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Сеавус Акцелераторот и Бизнис Импакт Лаб , со стратешките партнери УНДП и ФИТР отворија повик за најголемата глобална програма Accelerate2030 . Оваа година за ...
| | веќе видена | слични

Одлуките и активностите на една компанија во голема мера влијаат врз општеството и заедницата. Токму таа општествена одговорност ја прави разликата меѓу ...
| | веќе видена | слични

Младите луѓе се едни од најранливата категорија на лица кога станува збор за работнички права. Стапката на невработеност на млади во Македонија е една од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпаркасе Банка го започнува третиот циклус од програмата „Чекор по чекор“ за поддршка на старт-ап бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: