Вкупно 7.500 изгубени работни места во изминатата година


6 копии
6 копии
5 копии

Работниците повторно излегоа на улиците во Атина, бидејќи сметаат дека новиот закон за работни односи ќе им овозможи на работодавците да воведат подолго ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генерален 24-часовен штрајк започна утрово Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција поради новиот закон за работни односи, што денеска ќе се гласа ...
| | веќе видена | слични

Краткиот документарен филм „Работно место на стаклени нозе“ во продукција на Види Вака е продолжение на серијалот кратки документарни приказни на граѓани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Под слоганите „Грција да не стане земја со евтина работа без работнички права”; „Повлечете го законот за работни односи”; „Без прекин работат само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 7.500 изгубени работни места во изминатата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: