Поради пандемијата, околу 7.500 работници останале без работа


Краткиот документарен филм „Работно место на стаклени нозе“ во продукција на Види Вака е продолжение на серијалот кратки документарни приказни на граѓани ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Претседателот ССМ, Дарко Димовски на денешната панел дискусија „Ранливите работници по корона-тобоган“ потврди дека најголем губиток на работни места се оние ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во рамките на своите дополнителни активности за време на Самитот на НАТО во Брисел, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше ...
сите 501 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 533 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради пандемијата, околу 7.500 работници останале без работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: