НЈСК Холдинг доби лиценца за извоз на сув цвет од канабис на пазарот на ЕУ

2 копии

НЈСК Холдинг е првата македонска компанија која доби лиценца за извоз на сув цвет од канабис, како активна фармацевтска супстанција, наменет за Полска, која е ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели од Северна Македонија за пазарите во Европската Унија станува реалност, пишува премиерот, Зоран Заев, на ...
| | веќе видена | слични

НЈСК Холдинг е првата македонска компанија која доби лиценца за извоз на сув цвет од канабис за медицински цели. Премиерот Зоран Заев најави дека се планира од ...
| | веќе видена | слични

Извозот на сув цвет од канабис за медицински цели од Северна Македонија за пазарите во Европската Унија станува реалност, напиша на фејсбук премиерот и лидер ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 211 | | | веќе видена

Очигледно е дека нема да запре трендот на појава на нови соеви на вирусот. Многу веројатно е дека делта сојот нема да биде последниот сој на овој вирус, изјави ...
сите 370 | | | веќе видена

Додека Европа се мисли кога да го испорача тоа што ни го вети, ние не можеме да чекаме, мора да работиме, мора да го унапредиме животот. Ние мораме секој атом ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска жестоко го нападна министерот за правда Бојан Маричиќ. Таа вели дека тој не ја зборувал висината или порано, кога зборувал за ...
сите 175 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 250 | | | веќе видена

На добро информираната јавност не и е јасно зошто се случува операција за спасување на владата на Заев ако СДСМ е толку многу силна на Анкетите како што тврди ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЈСК Холдинг доби лиценца за извоз на сув цвет од канабис на пазарот на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: