ВО ЖИВО: Протест „Доста е, Излези за Македонија“


6 копии

Денеска не стигнавме на барикадите пред МНР, но затоа денес сме на барикадите во сала „Борис Трајковски “во Собранието на Република Македонија во одбрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И понатаму се бориме за зачувување на македонската историја, за задолжителен предмет Историја, вели пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Велика Стојкова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со протестите пред МНР. Петти ден по ред како се случуваат блокадите, поради како што информираат од партијата, спречување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пред неколку денови гласајќи против овој предлог закон, лицемерието и лажната грижа на Шекеринска и СДСМ излегоа на површина и беа посилни од потребата за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ ќе продолжи да протестира со цел да се спречи нов македонски национален срам што ќе биде погубен за македонската историја. Денеска ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Би сакала денеска од пред зградата на МНР да кажам нешто кое целиот свет го знае, а тоа дека националните интереси се црвена линија за секоја една европска и ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ попладнево ги продолжи протестите, според донесената одлука на Извршниот комитет на партијата во саботата во Битола, да протестираат денеска и утре ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Во земјава расте бројот на заразени со Ковид-19. Во текот на вчерашниот ден се регистрирани 164 нови случаи со Ковид-19, од направени 5.276 тестирања. Последен ...
сите 583 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 341 | | | веќе видена

Пожарникарски екипи денеска имаа две интервенции во Челопек, во Општина Старо Нагоричане, информираат надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица ...
сите 217 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО ЖИВО: Протест „Доста е, Излези за Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: