Димовски: Се бориме договорите на определено време да траат најмногу една година


Претседателот ССМ, Дарко Димовски на денешната панел дискусија „Ранливите работници по корона-тобоган“ потврди дека најголем губиток на работни места се оние ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Работниците повторно излегоа на улиците во Атина, бидејќи сметаат дека новиот закон за работни односи ќе им овозможи на работодавците да воведат подолго ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генерален 24-часовен штрајк започна утрово Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција поради новиот закон за работни односи, што денеска ќе се гласа ...
| | веќе видена | слични

Краткиот документарен филм „Работно место на стаклени нозе“ во продукција на Види Вака е продолжение на серијалот кратки документарни приказни на граѓани ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Под слоганите „Грција да не стане земја со евтина работа без работнички права”; „Повлечете го законот за работни односи”; „Без прекин работат само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Се бориме договорите на определено време да траат најмногу една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: