Слатко од зелени смокви – Reporter.mk

Тоа е добро познатата лимонада, но само малку подобра! Сјаен напиток за време на летните температури, за хидрирање на телото и разладување на душата. Потребни ...
| | веќе видена | слични

Иако нашето тело самостојно го одржува нивото на pH, ние секако можеме да му помогнеме со конзумирање на алкална вода. Поради лошите навики и нездравиот начин ...
| | веќе видена | слични

Многу жени користат магдонос како додаток на секојдневните оброци. Ова свежо и ароматично растение не само што ѝ дава посебен вкус и арома на храната, туку и ...
| | веќе видена | слични

Маските за лице ги произведуваат скоро сите брендови за убавина. Сепак, тие неизбежно содржат хемикалии кои можат да ја оштетат кожата и да создадат повеќе ...
| | веќе видена | слични

Новак Џоковиќ, првиот рекет на светот, често ги споделува своите навики на своите официјални социјални мрежи, па на своите следбеници им ја откри утринската ...
| | веќе видена | слични

Ако наутро се мачите да се разбудите и ви треба дупло кафе за да функционирате, експертите советуваат нов метод од 90 секунди утринско туширање, кое ќе ве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 164 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 214 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Tелеком Србија планира да основа подружница во Северна Македонија и да започне да нуди мобилни услуги во нашата држава до крајот на 2021 година, објавија ...
сите 303 | | | веќе видена

С Ќе има промени во текстот на Изборниот законик, ќе има некои подобрувања. Начално е постигната согласнот меѓу големите четири партии во која насока да се ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 121 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 506 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слатко од зелени смокви – Reporter.mk

Од:
До кого (е-маил):
Порака: