Костадинов: Охридскиот и Преспанскиот договор се државен интерес


13 копии

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
| | веќе видена | слични

Обединетата македонска дијаспора предводена од Мето Колоски со седиште во САД стравува дека извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден со која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во дел од разговорите кои се однесувале на Извршната наредба на американскиот претседател Бајден, на средбата со вицепремиерот Љупчо Николовски, како што ...
| | веќе видена | слични

На средбата, фокусот беше ставен на Извршната наредба издадена од Претседателот Бајден, со која им се дава овластување на сојузните власти да блокираат имот и ...
| | веќе видена | слични

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
| | веќе видена | слични

Навивањата за репрезентацијата е првиот одговор на Македонците кон меѓународните диктати околу „добрососедските договори“, пишува во својата најнова колумна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Охридскиот и Преспанскиот договор се државен интерес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: