НЕМА ПРИТВОР ЗА БАТИНЧАНЕЦОТ КОЈ ПРЕДИЗВИКА СООБРАЌАЈКА СО ДВЕ ЖРТВИ - Обвинителството поведе постапка, одземен му е пасошот

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против вкупно 28 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

28 македонски студенти кои биле собрани во стан за да слават положен испит по анатомија, се соочуваат со парична казна од по 2.000 евра, бидејќи со прославата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Група од 28 луѓе славеле за положен испит во стан во Скопје. Сите се казнети по 2.000 евра за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. ...
| | веќе видена | слични

28 студенти на возраст од 20 и 21 година во мај славеле за положен испит по анатомија и сега може да бидат казнети затоа што постапиле спротивно на ...
| | веќе видена | слични

ОЈО Скопје информира дека вкупно 28 студенти на возраст од 20 до 21 година се соочуваат со кривична пријава бидејќи ги прекршиле мерките за групирање затоа што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица кои се товарат дека сториле тешка кражба, од член 236 став ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство во Скопје поднесе предлози за казнени налози против четири лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
| | веќе видена | слични

Институциите го кријат имотот кој го понудил ексгереналниот секретар, Драги Рашковски, за да излезе од притвор, а е во вредност половина милион евра. Судот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА ПРИТВОР ЗА БАТИНЧАНЕЦОТ КОЈ ПРЕДИЗВИКА СООБРАЌАЈКА СО ДВЕ ЖРТВИ - Обвинителството поведе постапка, одземен му е пасошот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: