Метаморфозите во фокусот на изложбата „Несовршен простор 4“

Она што беше најнапред искра, потем заумна идеја полека станува чекор што не може да се запре. На Струмица и на македонската култура, од 15 јуни, во ново ...
| | веќе видена | слични

Изложбата на Зоран Костовски e по повод одбележувањето на два значајни јубилеја на авторот – 50 години сликарство и 45 години членување во Друштвото на ...
| | веќе видена | слични

Скулпторот Андреј Митевски е добитник на наградата „Владимир Георгиевски“, која здружението „Транзен“ ја доделува во чест на великанот на македонската ликовна ...
| | веќе видена | слични

Академскиот сликар Павле Кузмановски го затекнавме во неговото ателје. Пред него со фотографија од муралот за кој бил награден од тогашното раководство на ...
| | веќе видена | слични

По повод големиот јубилеј 50 години творештво синоќа во галеријата на домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци беше отворена изложба, со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метаморфозите во фокусот на изложбата „Несовршен простор 4“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: