УНИЦЕФ: По две децении првпат зголемен детскиот труд


Здружението „Една може“, објавува нова анлиза за состојбата на самхраните родители во Република Северна Македонија. „Категоријата на самохраните родители уште ...
| | веќе видена | слични

Денес сè уште има деца низ целиот свет кои работат нелегално, некои свесно поради сиромаштијата во која западнале додека други поради тоа што нема која да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 195 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 175 | | | веќе видена

Предлогот на француското претседателство со ЕУ е многу избалансиран и за Македонија и за Бугарија, коментира за ТВ Бугарија Стојан Сталев, поранешен министер ...
сите 37 | | | веќе видена

Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставија букети со цвеќиња пред полициските службеници ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИЦЕФ: По две децении првпат зголемен детскиот труд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: