Овие наши фирми земаа 150 милиони евра во време на корона криза

3 копии

Еуро Табак и Даути Комерц се најголемите снабдувачи на храна, пијалоци и тутунски производи за бројните магацини и продавници низ Македонија во справувањето со ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата ни заштеди на гориво. Намалените патувања, затворените граници, карантините, работата од дома значително ни ја намалија потребата од полнење на ...
| | веќе видена | слични

Македонските хотели прокнижија загуби во пандемиската 2020 година. Од 27 хотелски компании кои лани направиле приходи поголеми од 50.000 евра дури 22 завршиле ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите увозници на облека произведена од реномирани глобални бренд-производители лани биле на работ на рентабилноста или во позитивна нула. Заеднички им ...
| | веќе видена | слични

Најголемите пет техно-маркети во Македонија лани ја зголемија продажбата на мало на уреди и го зголемија вкупниот приход на речиси 150 милиони евра, што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 118 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 368 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 504 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 400 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие наши фирми земаа 150 милиони евра во време на корона криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: