УНИЦЕФ: Секое 10-то дете во светот е принудено да работи

4 копии

Цените на прехранбените производи на глобално ниво се зголемуваат од минатата есен според глобалниот индекс за цени на прехранбени производи на Организацијата ...
| | веќе видена | слични

Денес сè уште има деца низ целиот свет кои работат нелегално, некои свесно поради сиромаштијата во која западнале додека други поради тоа што нема која да ги ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ги зголеми невработеноста и сиромаштијата во светот. Но, ќе биде и полошо годинава. До крајот на годинава, светот ќе има уште десетици милиони ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат донор. Како ...
сите 124 | | | веќе видена

Посветени сме на визијата за Балканот во 21. век, како регион на мир, стабилност и зголемена регионална соработка, изјави премиерот во Брисел Прв НАТО Самит со ...
сите 476 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека в о последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а ...
сите 501 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Професорот Дејан Трајковски ги предупредува нашите здравствени власти дека треба навреме да порачаат ПЦР реагенси за детектирање на индискиот сој, бидејќи, ...
сите 113 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИЦЕФ: Секое 10-то дете во светот е принудено да работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: