Предрасуди сè уште има – кога жена оди на состанок, го бараат газдата


Националната платформа за женско претприемништво која неодамна беше промовирана има за цел да ги соедини сите активни чинители што можат да помогнат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сеавус Акцелераторот и Бизнис Импакт Лаб , со стратешките партнери УНДП и ФИТР отворија повик за најголемата глобална програма Accelerate2030 . Оваа година за ...
| | веќе видена | слични

Суарет Алишан од коалицијата „Менуваме“, лице со оштетен вид од 99 проценти, денеска во Утрински брифинг на Слободна ТВ зборуваше за проблемите со кои се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Град Скопје и Националниот сојуз на слепи во Република Македонија потпишаа меморандум за соработка со цел поефикасно остварување на социјалната грижа за ...
| | веќе видена | слични

- Со овој меморандум Националниот сојуз на слепи на Македонија се обврзува да подготвува извештаи за потребите на Град Скопје за состојбите поврзани со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шпаркасе Банка Македонија го објави почетокот на третиот циклус од програмата „“, наменета за поддршка на старт-ап бизнисите во Република Северна Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предрасуди сè уште има – кога жена оди на состанок, го бараат газдата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: