ВЕСЛИ КЛАРК: НАТО немаше да бомбардира ако Милошевиќ го прифатеше договорот од Рамбује


Прифаќањето на договорот на Рамбује на тогашното југословенско раководство, најверојатно, би довело до неспроведување на операцијата на Северно-атлантската ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот амбасадор во Приштина, Филип Коснет, денеска изјави дека неговата земја смета оти Косово има обврска да формира Заедница на српски општини и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ во денешното обраќање до јавноста говореше за деталите од вчерашните разговори со посредство на ЕУ во Брисел со ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека приштинската делегација не сака да ги исполни договорите кои ги потпишале Албанците и не сака да разговара за ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер Албин Курти го продолжија дијалогот помеѓу Белград и Приштина по речиси едногодишна пауза, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, го оцени како неуспех учеството на косовскиот премиер Албин Курти на разговорите со ...
| | веќе видена | слични

Првата средба помеѓу српскиот претседател Вучик и косовскиот премиер Курти за нормализација на односите Белград Приштина заврши само со договор да продолжи ...
| | веќе видена | слични

Koсовските претставници во Брисел побарале одговор кога Србија ќе го признае Косово. Повтори дека никогаш нема да го признаат Косово. Српскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

На средбата меѓу Вучиќ и Курти присуствуваат и министерот за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел и специјалниот претставник на ЕУ за дијалог Белград-Приштина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЕСЛИ КЛАРК: НАТО немаше да бомбардира ако Милошевиќ го прифатеше договорот од Рамбује

Од:
До кого (е-маил):
Порака: