Ристовски: 24 часа сме затворени во хотел, можеме да излеземе само на тренинг и натпревар


Стефан Ристовски за српскиот медиум „Република“ се пожали дека не можат да видат ништо друго освен хотелот, но се трудат да ја одржат атмосферата на највисоко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Макдеонската репрезентација денеска игра против Украина, во рамки од 2. коло на ЕП. Натпреварот е со почеток во 15:00 часот на националната арена во Букурешт. ...
| | веќе видена | слични

Една мала грешка е казана и натпреварот е загубен. Свесни сме за нашите грешки со Австрија и ќе ги поправиме тоа во натпреварот со Украина. Знаеме дека Украина ...
| | веќе видена | слични

Денеска од 15.00 часот на стадионот во Букурешт најдобрата македонска репрезентација ќе го игра вториот натпревар од групата „Ц“ на Европското првенство, а ...
| | веќе видена | слични

Насмевки, вообичаено дождливо време и се разбира, максимална концентрација на последниот тренинг на нашата репрезентација попладнево во Букурешт во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 161 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ристовски: 24 часа сме затворени во хотел, можеме да излеземе само на тренинг и натпревар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: