Пренџов: Ова е спор на две држави, А НЕ НА ЗАЕВ СО БУГАРИЈА


2 копии

Во јуни 2018та се појави легендарната фотографија со која квартетот Заев-Бујар-Димитров-Анѓушев ги излажаа македонските граѓани дека е добиен датум за почеток ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По прес конференцијата на пратеникот Миле Лефков, беше запрашан од медиумите кој е коментарот за денешните преговори на Заев со официјална Софија. -Се потврди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во јуни 2018 година се појави легендарната фотографија со која квартетот Заев-Бујар-Димитров-Анѓушев ги излажа македонските граѓани дека е добиен датум за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и од министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе престојува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„ВМРО-ДПМНЕ може да се премачкува со сите можни бои, во реалноста, тоа е партија која работи на штета на интересите на граѓаните и државата. И сто слогани да ...
| | веќе видена | слични

Целта на посетата е интензивирање на напорите за наоѓање решенија за отворените прашања и за деблокада на европската интеграција на  Македонија. Од владината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Ова е спор на две држави, А НЕ НА ЗАЕВ СО БУГАРИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: