„Две нијанси црвена - Разведи ме“ - Романтична комедија која искрено ќе ве насмее

Во културниот дом „Димитар Влахов" вчера вечер се одржа премиерата на претставата „Две нијанси црвена - Разведи ме", во продукција на „Театар провокација". ...
| | веќе видена | слични

Националната установа Центар за култура во Битола е подготвена за 22. издание на фестивалот на монодрама, што ќе почне со монодрамата „Кармен“ во изведба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Драмското студио „Летечка театарска трупа“ од Тетово денеска за прв пат од почетокот на пандемијата ќе прикаже премиера. Toa ќе биде комедијата „Ожалостена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 13 јуни 2021 (МИА) – Феноменот наречен „Театар“, колку театарот е живот, а колку пак животот е театар, постои ли граница помеѓу нив и како тие се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Короната ги згасна рефлекторите минатата година за планираното издание. Но, организаторот Центарот за култура од Битола не дозволи пандемијата целосно да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Две нијанси црвена - Разведи ме“ - Романтична комедија која искрено ќе ве насмее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: