Стасаа вакцините донирани од Турција, вакцинацијата оди бавно, фрижидерите речиси празни

Синовак пристигна во земјава, но не 500.000 вакцини од договорот со производителот туку 30.000 донација од Турција. Со оваа количина ќе се одржува процесот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романија ќе донира или препродава свои расположливи антивирусни вакцини и ќе се откаже од планираното купување милиони дози, соопшти денеска романското ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Залихите од кинеската вакцина „Синофарм“ се потрошени, освен за оние кои треба да ја примат втората доза од вакцината. Од утре, за македонските граѓани ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 280 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стасаа вакцините донирани од Турција, вакцинацијата оди бавно, фрижидерите речиси празни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: