Вредноста на биткоинот скокна откако стана официјално средство за плаќање во Ел Салвадор

Биткоинот сега е официјално средство за плаќање во Ел Салвадор, и тоа придонесе веднаш да се зголеми неговата вредност. Од 85 пратеници, 64 гласаа за законот ...
| | веќе видена | слични

Ел Салвадор неодамна стана првата држава во светот во која биткоинот е признаен како платежно средство. Претседателот на земјата, Најиб Букеле, најави план за ...
| | веќе видена | слични

Најиб Букеле, претседателот на Ел Салвадор, ја упатил компанијата „LeGeo“ за плановите за основање на станица за рударење на биткоини. Ел Салвадор ја изненади ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вредноста на биткоинот се зголеми денеска за 13 отсто откако Ел Салвадор усвои закон со кој оваа дигитална валута стана законско средство за плаќање во таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вредноста на биткоинот скокна откако стана официјално средство за плаќање во Ел Салвадор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: