Две лица загинаа, седуммина повредени во сообраќајна незгода во Кисела Вода

Тешка сообраќајна незгода се случи вчера, на крстосница од булевар „Србија“ и булевар „Борис Трајковски“ во Кисела Вода, информира Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Седумдесет и двегодишен Црногорец е пронајден мртов во куќа во Кисела Вода во Скопје. Брзата помош вчера го пријавила случајот во полиција. Човекот немал ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Четириесет и петгодишно лице од пехчевското село Панчарево е повредено откако со своето возило излетало од регионалниот пат Берово – Делчево, кај селото Стар ...
| | веќе видена | слични

Рано утринава во 05:54 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека на Одделение за токсикологија бил донесен Р.Б.(30) без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста ќе започне со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 206 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 200 | | | веќе видена

По избувнувањето на повеќе пожари низ источниот и југоисточниот дел на државата, Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) одржи итен состанок со цел ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица загинаа, седуммина повредени во сообраќајна незгода во Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: