Сојузот на стопански комори издава меѓународниот сертификат „Safety Travel Stamp“


Со цел гарантирање на безбедни услови за престој и користење на услуги во угостителските објекти, хотелите, мотелите, автокамповите Сојузот на стопански комори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обезбедени се 5,77 милиони евра за 2.204 угостителски објекти со 11.235 вработени, кои беа затворени со одлука на Владата за спречување на ширење на Ковид рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комората на хотелиери ХОТАМ реагира дека буџетот одреден од Владата за туристички ваучери од 200 евра за оваа летна сезона е премал и дека ќе го добијат само ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжуваат со вистинска грижа, со вистинска поддршка за македонската економија, за спас на работните места. ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе има странски гости во хотелите на охридското крајбрежје и подобра туристичка сезона од лани? Тоа ќе зависи од европските држави, од тоа како тие се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Период наназад, особено во летните месеци по социјалните мрежи кружат фотографии од фискални сметки со кои посетители на Охрид ...
| | веќе видена | слични

Туристичките агенции имаат полни раце работа и велат дека граѓаните полека се ослободуваат и резервираат летување. Оние кои имаат лански депозити си ...
| | веќе видена | слични

Охрид како туристички центар воопшто не е скап. Наспроти тврдењата и поплаките на граѓаните по социјалните медиуми, Независната угостителска комора, смета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сојузот на стопански комори издава меѓународниот сертификат „Safety Travel Stamp“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: