3,7 милиони починати во светот од коронавирус, Македонија меѓу најтешко погодените со смртни случаи на 100.000 жители

Како последица од коронавирус во светот починаа 3 милиони 739.777 лица, додека заболени се над 173 милиони, јавува Франс прес. Бројот на официјално заболени не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројот на нуклеарни боеви глави ширум светот продолжува да опаѓа. Сепак, постои загрижувачки тренд на зголемување на распоредувањето на нуклеарни боеви глави ...
| | веќе видена | слични

САД се први во светот според бројот на огнено оружје, со дури 120,5 оружја на сто жители, според извештајот на независната организација „Преглед на светското ...
| | веќе видена | слични

Според количината на оружје што го поседуваат граѓаните во однос на населението, Србија и Црна Гора го делат првото место во Европа со просечно 39,1 мало ...
| | веќе видена | слични

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 128 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

3,7 милиони починати во светот од коронавирус, Македонија меѓу најтешко погодените со смртни случаи на 100.000 жители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: