Правда за штедачи од Пендаровски побараа поддршка за конечна одлука


Претставници на здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банката Правда за штедачи на вчерашната средба со претседателот на Македонија Стево Пендаровски ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути “Се прашуваме ние, а и веројатно многумина кои го пратат овој случај, дали сето ова произлегува од нечие неделување или од високата ...
| | веќе видена | слични

„Клучно во целиот овој масовен грабеж е однесувањето на Народна банка и гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Ниту контролирале, ниту не заштитиле. Се ...
| | веќе видена | слични

Да продолжиме каде застанавме во процесот со разоткривање на КРИМИНАЛОТ во Еуростандард банка. Имено, како што многупати до сега посочивме, централно во целиот ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе носи посебен Закон за решавање на банки, со кои Народната банка ќе има поголема моќ во процесите на решавање на одредени проблематични банки. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Како член на Одборот, гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска учествуваше на годишниот состанок на Одборот на Центарот за извонредност во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Факт е дека криминалот во Еуростандард банка се повеќе добива на значење во јавноста. До Здружението „Правда за штедачи” пристигнаа информации, проверени и ...
| | веќе видена | слични

На состанокот којшто се одржа виртуелно, меѓу другото, беше усвоен Стратегискиот план на ЦЕФ за периодот 2022-2026 година. Со планот се дефинираат клучните ...
| | веќе видена | слични

Фирмата Бартон од Кавадарци од Еуростандард банка зема кредит од 510 илјади евра и не го врати. Сопственик на фирмата е Слободан Наумовски, кој беше и директор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во емисијата „Само интервју“ на ТВ Канал 5 за средбата со ...
сите 699 | | | веќе видена

СДСМ е причина за поскапите сметки на граѓаните за струја и парно. Заради СДСМ од овој месец граѓаните ќе плаќаат и по 1.500 денари повеќе за струја и ...
сите 409 | | | веќе видена

Владата на денешната четврта седница го одобри текстот на Договор за деловно-техничка соработка, со кој се регулираат меѓусебните права на Производство на ...
сите 383 | | | веќе видена

На граничен премин Табановце при контрола биле откриени четири комбиња кои вршеле меѓународен превоз на патници без соодевна документација. На 19/20.01.2022 од ...
сите 512 | | | веќе видена

Кремљ во четвртокот порача и предупреди дека заканата на американскиот претседател Џо Бајден дека Русија ќе се соочи со потенцијални „разорни последици“ не ...
сите 212 | | | веќе видена

Првиот човек на винаријата „Тиквеш“, Светозар Јаневски, наречен крал на пијалоците во РС Македонија, најверојатно ќе биде амбасадор на Скопје во Софија, велат ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правда за штедачи од Пендаровски побараа поддршка за конечна одлука

Од:
До кого (е-маил):
Порака: