Димовски: Oва што денес се случи е типичен пример на полициско насилство испровоцирано од политички разлики

„Граѓанинот дури и вербално да нападне полицаец, полицаецот нема право да одговори нити на начинот на кој што било обратено спрема него, а уште помалку да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Судењето за „Организаторите на 27 април“ влегува во завршна фаза. На денешното рочиште беа изведени последните материјални докази од одбраната на обвинетиот ...
| | веќе видена | слични

Целото обвинение за настаните од 27 април, обвинителството се обидува да го внесе со исказ на една личност, Александар Василевски Нинџа, кој во исказите иако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта дополнително прави проблем со тоа што влезе во експликации, објаснување и позиционирање за португалскиот предлог. Тие беа сабајлето во Софија, ...
| | веќе видена | слични

Во овие 30 години не се случило членови на високи раководни структури на партија да бидат избрани за Уставни судии, вели Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, за ...
| | веќе видена | слични

Илија Димовски до ВМРО-ДПМНЕ коментирајќи го денешниот инцидент на протестот на ВМРО-ДПМНЕ, во кој полицијата приведе младо момче вели дека граѓанинот дури и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 261 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 182 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Oва што денес се случи е типичен пример на полициско насилство испровоцирано од политички разлики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: