Над две илјади угостители ќе добијат помош од 5,7 милиони евра

2 копии
3 копии
2 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 79-та седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести донесе неколку одлуки поврзани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната 79-та седница на Владата на Македонија, по предлог на заменик претседателот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 79-тата седница Владата донесе Одлука за одобрување на средства од Буџетот на Македонија за 2021 година за исплати на финансиската поддршка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски сподели убава вест од денешната владина седница. ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски тврди дека од следната година нема да има непотребни бирократски процедури. „Голем чекор напред во ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 79-та седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе следните одлуки: – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 470 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над две илјади угостители ќе добијат помош од 5,7 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: