Фудбалската репрезентација пристигна во Романија


По дебито на ЕП со селекцијата на Австрија и поразот од 3-1, Македонија веќе ги насочи мислите кон новиот противник, втор во групата Ц против селекцијата на ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација го одработи попладневниот тренинг на кој се растрча и селекторот Игор Ангеловски. Во него се крие тајниот адут за мечот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нашата фудбалска селекција не успеа со позитивен резултат да ја отвори групната фаза на Европското првенство. Во своето деби на големите натпреварувања ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација вчера во Букурешт го одигра првиот натпревар на ЕП2020. Покрај играта на фудбалерите запаметени ќе останат и македонските ...
| | веќе видена | слични

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт Македонската репрезентација вчера во својот дебитански настап на Европското првенство доживеа пораз од Австрија со 3:1. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 167 | | | веќе видена

Во врска со неколкуте пожари што избувнаа денес во Кочани и околината, при што беа зафатени и неколку куќи, вечерва се обрати премиерот Зоран Заев, кој од ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалската репрезентација пристигна во Романија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: