Ангеловска-Бежоска: Главните предизвици за носителите на политиките ќе бидат двојни

Гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска смета дека во периодот кој следи, главните предизвици за носителите на политиките ќе бидат двојни. Од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со навестувањето на постпандемискиот период, време е да се размисли како непречено да се заменат општите економски политики со поспецифични, секторски политики ...
| | веќе видена | слични

Занемарувањето на инфлацијата ги остава глобалните економии „да седат на темпирана бомба“ – заклучуваат аналитичарите. Понатамошното игнорирање на инфлацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

По објавувањето на стапката на инфлација во САД за Април од 4,2 проценти и приближувањето на растот на цените во Еврозоната во Мај до поставената цел од 2 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Главните предизвици за носителите на политиките ќе бидат двојни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: