[Став] Банките „пливаат“ во пари, граѓаните се „дават“ во камати и провизии


Пишува: Свето Тоевски Банкарскиот систем во Македонија се состои од 14 деловни банки и 3 штедилници. Се уште актуелната пандемија не влијае премногу негативно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Факт е дека криминалот во Еуростандард банка се повеќе добива на значење во јавноста. До Здружението „Правда за штедачи” пристигнаа информации, проверени и ...
| | веќе видена | слични

Фирмата Бартон од Кавадарци од Еуростандард банка зема кредит од 510 илјади евра и не го врати. Сопственик на фирмата е Слободан Наумовски, кој беше и директор ...
| | веќе видена | слични

„Зелените кредити“ опфаќаат до десет отсто од вкупното кредитно портфолио на домаќинствата и на корпоративниот сектор и главно се насочени кон преработувачката ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути “Интересни се случувањата по донесената одлука на Уставниот суд за укинување на член 163 став 3 од Законот за банки која беше ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка продолжува да бара правда за како што велат, масовниот грабеж на депозити во банката. „Додека чекаме ...
| | веќе видена | слични

„Додека чекаме министерството за финансии да излезе со предлог измени на законот за банки со кој би се пополнил правниот вакум во стечајната постапка за ...
| | веќе видена | слични

Народната банка, поради динамичните глобални движења, годинава направи промени во стратегиските цели, така што главните процеси што ја дефинираат новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 509 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Банките „пливаат“ во пари, граѓаните се „дават“ во камати и провизии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: