Третиот бран на епидемијата ја кутнал македонската економија, велат аналитичари

Институтот за економски истражувања Фајнанс тинк во најновиот макроекономски извештај оценува дека негативната стапка на БДП во првиот квартал од годинава е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Над 9000 странски туристи ја посетиле земјава во април годинава, а од почетокот на годинава 42 586. Објаените податоци на Државниот завод за статистика ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Време зa читање: 2 минути Синдикалната кошничка за месец мај 2021 година е зголемена за 180,00 денари во однос на претходната за месец април 2021 година. Само ...
| | веќе видена | слични

Поскапува синдикалната кошничка. Се повеќе пари се потребни за основните потреби на едно семејство. Синдикалната кошничка за мај е зголемена за 180 денари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Време зa читање: 3 минути Граѓани, компании и институции наплатиле 15 милиони евра штети од осигурителните друштва за неживотно осигурување во првите три ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 15 милиони евра обесштетување се исплатени за штети покриени со неживотни осигурувања во првиот квартал од годинава, што претставува пораст од 9,5 отсто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Третиот бран на епидемијата ја кутнал македонската економија, велат аналитичари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: