Пораки меѓу Јанакиески и Милевска, два месеци пред крвавиот четврток: Зборувале за уметници, свирчиња, озвучување


Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
| | веќе видена | слични

Целото обвинение за настаните од 27 април, обвинителството се обидува да го внесе со исказ на една личност, Александар Василевски Нинџа, кој во исказите иако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта дополнително прави проблем со тоа што влезе во експликации, објаснување и позиционирање за португалскиот предлог. Тие беа сабајлето во Софија, ...
| | веќе видена | слични

Во овие 30 години не се случило членови на високи раководни структури на партија да бидат избрани за Уставни судии, вели Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, за ...
| | веќе видена | слични

Илија Димовски до ВМРО-ДПМНЕ коментирајќи го денешниот инцидент на протестот на ВМРО-ДПМНЕ, во кој полицијата приведе младо момче вели дека граѓанинот дури и ...
| | веќе видена | слични

„Граѓанинот дури и вербално да нападне полицаец, полицаецот нема право да одговори нити на начинот на кој што било обратено спрема него, а уште помалку да ...
| | веќе видена | слични

На вчерашното рочиште за „27 април“ беа презентирани дополнителни докази од страна на обвинителството, но и од страна на обвинетите и нивните адвокати. Покрај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 350 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски, утре, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Републиката, ќе присуствува на чествувањето на државниот празник во ...
сите 171 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пораки меѓу Јанакиески и Милевска, два месеци пред крвавиот четврток: Зборувале за уметници, свирчиња, озвучување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: