Раст од три проценти на трошоците за живот во мај годинава, споредено со лани

5 копии

Над 9000 странски туристи ја посетиле земјава во април годинава, а од почетокот на годинава 42 586. Објаените податоци на Државниот завод за статистика ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Време зa читање: 2 минути Синдикалната кошничка за месец мај 2021 година е зголемена за 180,00 денари во однос на претходната за месец април 2021 година. Само ...
| | веќе видена | слични

Поскапува синдикалната кошничка. Се повеќе пари се потребни за основните потреби на едно семејство. Синдикалната кошничка за мај е зголемена за 180 денари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Време зa читање: 3 минути Граѓани, компании и институции наплатиле 15 милиони евра штети од осигурителните друштва за неживотно осигурување во првите три ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 15 милиони евра обесштетување се исплатени за штети покриени со неживотни осигурувања во првиот квартал од годинава, што претставува пораст од 9,5 отсто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст од три проценти на трошоците за живот во мај годинава, споредено со лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: