Хамас предупредува на повторување на минатомесечното насилство

Висок официјален претставник на Хамас, Халил ал Хаја денеска предупреди за можно повторно насилство доколку десничарски организации кои поддржуваат доселувања ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Таа била убиена од чувар на контролниот пункт Каландија, кој забележал дека носи нож. Полицијата подоцна објави дека е убиена 28-годишна Палестинка. Каландија ...
| | веќе видена | слични

Палестинското министерство за здравство соопшти дека израелските војници денеска со истрели од огнено оружје убиле Палестинец-тинејџер во окупираниот дел на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на палестинскиот претседател Махмуд Абас ја осуди, како што рече, „опасната израелска ескалација“, наведувајќи дека тројца Палестинци биле убиени ...
| | веќе видена | слични

Седум противпожарни возила излегоа на местото на настанот, а во инцидентот нема повредени, пренесува „Тајмс оф Израел“. Се сомнева дека дупката е создадена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 191 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема потреба од дополнителни рестриктивни мерки до следниот состанок на Комисијата за заразни болести бидејќи во последните два дена има намалување на бројот ...
сите 152 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас предупредува на повторување на минатомесечното насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: