Неделава ќе пристигнат половина милион вакцини, после подолго време бројот на активни ковид-случаи падна под 1000


Mинистерот Венко Филипче завчера најави дека Турција ќе ни донира 30.000 вакцини од производителот „Синовак“ при посетата на Турција заедно со премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
6 копии

Наместо редовно вакцинирање главни се врските во вакцинирањето, повторно има недостаток на вакцини. Венко Филипче вели дека вакцинацијата тече според планот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова количина од вакцините „Фајзер“ треба да пристигне во текот на денот, а голема количина (500 илјади вакцини) до крајот на неделава треба да пристигнат од ...
| | веќе видена | слични

Наместо редовно вакцинирање, главни се врските во вакцинирањето, повторно има недостаток на вакцини, реагира денеска опозицикста ВМРО-ДПМНЕ. -Наместо редовно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 820 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 277 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска заедно со Михаела Матуела од Генералниот директорат на Европската комисија за соседство и ...
сите 276 | | | веќе видена

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 199 | | | веќе видена

Холивудскиот глумец Алек Болдвин случајно ја уби 42 годишната снимателка Халина Хачинс за време на снимањето на вестерн филмот „Рѓа“ Rust. Во незгодата ранет ...
сите 48 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 55 | | | веќе видена

Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954, или 1043 ...
сите 115 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 695 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 107 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неделава ќе пристигнат половина милион вакцини, после подолго време бројот на активни ковид-случаи падна под 1000

Од:
До кого (е-маил):
Порака: